Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Wykaz nieruchomości do dzierżawy

Data dodania: 2018-11-16
Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (  Dz. U. z 2018 r., poz. 121 ) - Wójt Gminy Krasnystaw podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości sta... więcej »
 
 

OBWIESZCZENIE WOJEWODY LUBELSKIEGO

Data dodania: 2018-11-16
o wydaniu decyzji o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę stacji załadunku cukru na działce nr 209/26 Czytaj więcej... więcej »
 
 

POSTANOWIENIE nr 72 KOMISARZA WYBORCZEGO W CHEŁMIE

Data dodania: 2018-11-14
POSTANOWIENIE nr 72KOMISARZA WYBORCZEGO W CHEŁMIEz dnia 9 listopada 2018 r. w sprawie zwołania I sesji Rady Gminy Krasnystaw ... czytaj więcej więcej »
 
 

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej...

Data dodania: 2018-11-14
Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej do oceny ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej oraz  nieodpłatnego poradnicywa obywatelskiego więcej »
 
 

Komunikat w sprawie wpisów zdublowanych

Data dodania: 2018-11-09
Szanowni Państwo informujemy, że Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii rozpoczęło akcję informacyjną skierowaną do przedsiębiorców, którzy posiadają wi&#... więcej »
 
 

INFORMACJA

Data dodania: 2018-11-07
INFORMACJA WÓJTA GMINY KRASNYSTAW Osoby zainteresowane uprawą maku niskomorfinowego i konopi włóknistych na terenie Gminy Krasnystaw w 2019 r. proszone są o zgłoszenie tego faktu (deklarowanej ... więcej »
 
 

Informacja o projekcie dla mieszkańców Krasnegostawu

Data dodania: 2018-11-07
W imieniu Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, jako Koordynator Regionalny ''Projektu wsparcia dla beneficjentów w formie konferencji i cyklu porad prawnych dotyczących ochrony praw konsumentów na polskim rynku finansowym... więcej »
 
 

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania...

Data dodania: 2018-11-07
Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie BIP powiatu oraz tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie. więcej »
 
 

Dzień dawcy szpiku w "norwidzie"

Data dodania: 2018-11-07
W II LO odbył się „Dzień Dawcy Szpiku”.Wydarzenie poprzedzała promocja w środowisku lokalnym informująca mieszkańców Krasnegostawu o celu akcji. Nasi uczniowie rozmawiali z mieszkańcami, rozdawali ulotki i balony pro... więcej »
 
 

Jagiellończycy dla "Niepodległej"

Data dodania: 2018-11-06
27 października 2018 roku na boiskach przy Szkole Podstawowej Nr 1w Krasnymstawie chłopcy z naszego liceum zagrali mecz w piłkę nożną. Rozgrywki zostały poświęcone setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 45
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola