Belka
Środa, 8 Maja 2024   imieniny: Stanisław, Eryk, Liza
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dni Krasnegostawu 2013 - Artyści

Data publikacji: 2013-05-15, Data modyfikacji: 2013-05-15
A A AWydrukDrukuj  
 

Poniżej prezentujemy głównych wykonawców, którzy wystąpią w ramach Dni Krasnegostawu w dniach 24-26 maja na scenie w Zaułku Nadrzecznym, oraz w ramach koncertu Gloria Vitae w Kościele pw. św. Franciszka Ksawerego.

Pełny program imprezy podamy wkrótce.

24.05.2013 /PIĄTEK/

16:00 - ZIELONI

ZIELONI wystąpią na Dniach Krasnegostawu 24 maja 2013 r. o godz. 16.00

Zapraszamy na rockowe popołudnie z zespołem Zieloni. W programie odcienie rocka - od bluesa, poprzez lata 70 (the Doors, Pink Floyd, Hendrix), funk, aż po nowsze klimaty. Zdecydowana gratka dla fanów szeroko pojętego, dobrego rocka. Zieloni to znane, i lubiane, często też zapomniane standardy muzyki rozrywkowej, grane na najwyższym poziomie.

Podstawowy skład zespołu to:

Kasia Kłosowska (voc) - jej pasje i zainteresowania od lat pozostają niezmienne, czołowe miejse stanowi wśród nich muzyka. Śpiewa, pisze teksty, gra na gitarze, aranżuje wokale. Zaangażowana w organizację wielu wydarzeń artystycznych na Lubelszczyźnie, w tym rodzimych, krasnostawskich koncerto-jamów w klubie Oktagon oraz Chatka Blues Festiwal w Lublinie. Miłośniczka pracy studyjnej i realizowania absurdalnych reklamowych pomysłów,

Damian “damianos“ Chabros (git, voc) – finalista wielu ogólnopolskich konkursów gitarowych, współautor podręcznika „Wojny gitarowe 2011“, producent muzyczny, właściciel studia nagrań, autor tekstów, a także wokalista zespołu Zieloni,

Dominik Dudzik (bas, piano) – utalentowany multiinstrumentalista, współpracujący z wieloma zespołami, z powodzeniem koncertował poza granicami Polski, m.in. w Londynie i w Dubaju. W zespole Zieloni, grając na basie, odpowiada za groove'ową pracę sekcji rytmicznej,

Oskar Bukała (perkusja) – wraz z Dominikiem tworzy rytmiczną podstawę zielonej machiny. Często występuje w formule Live Act. Choć z pozoru jego kolor skóry jest biały, to w głębi duszy musí czuć się Afroamerykaninem – tak przynajmniej można wywnioskować z energii jaka płynie z zestawu perkusyjnego podczas gry Oskara,

Przemysław Mika (piano, bas) – multiinstrumentalista, autor muzyki i tekstów, prowadzi własne studio muzyczne. Współpracował z wieloma zespołami z pogranicza rocka i popu, z występami zjeździł kraj od gór po morze. W „zielonych“ odpowiada głównie za fundament harmoniczny oraz smaczki aranżacyjne.

Zespół własnymi słowami opisuje się następująco: „Jesteśmy Zieloni. Zieloni tylko z nazwy, bo każdy z nas od lat żyje muzyką. Nasz band scala indywidualności, które łączy jeden wspólny mianownik - miłość do szeroko pojętej muzyki rockowej. Muzyka to nasza pasja, dlatego wszelkie występy są dla nas nieskrywaną przyjemnością“.

Obecnie Zieloni biorą udział w plebiscycie "Przebojem na antenę 2013". Zachęcają do głosowania na ich premierowy singiel pod tytułem „Weekend“:

http://moje.radio.lublin.pl/wybierz-przeboj-na-antene.html

Fanpage zespołu: https://www.facebook.com/ZespolZieloni

Aktualnie grupa szlifuje materiał koncertowy, jednocześnie pracując nad własnym materiałem. Serdecznie zapraszamy na występ Zielonych, gdyż jak sami twierdzą: „W Krasnymstawie będzie czadowo i bardzo energetycznie!“

18:30 - MPROJEKT

MPROJEKT wystąpi na Dniach Krasnegostawu 24 maja 2013 r. o godz. 18.30

MPROJEKT - To trzech gitarzystów – Adam Misiura i Damian Krzywda oraz basista Piotr Szafrański, klawiszowiec Marcin Siwiec oraz Kamil Korzeniowski – zapalony perkusista. Wsparci wokalnie przez głównego prowodyra, autora tekstów i muzyki – Mateusza Mikłasza. Jak mówią sami o sobie: „Muzycznie jesteśmy niezłą mieszanką. Bazujemy na ogólnie pojętym rocku, ale trudno nie doszukać się w naszych utworach innych wpływów. Zarówno koncertowo, gdzie potrzebna jest energia i interakcja z publicznością, jak również liryczne jesteśmy w stanie sprostać nam stawianym oczekiwaniom”.

Jeżeli chodzi dorobek jako zespołu, to MProjekt może się pochwalić wygraniem w województwie Lubelskim plebiscytu "Przebojem na antenę 2012".

Zespół wydał również płytę na której znajduje się singiel „Face to Face” do którego też nakręcili klip.

W poniższych linkach można dowiedzieć się o nas więcej, jak i posłuchać naszej twórczości.

www.mprojekt.art.pl – oficjalna strona zespołu MPROJEKT/ możliwość posłuchania twórczości

http://www.facebook.com/zespolmprojekt - fanpage facebook.

http://www.youtube.com/watch?v=vGR0Ik8Yd4g – oficjalny teledysk MPROJEKT

21:00 - CRAB INVASION

CRAB INVASION wystąpi na Dniach Krasnegostawu 24 maja 2013 r. o godz. 21.00

Crab Invasion to wyjątkowy wykonawca na polskiej scenie niezależnej - oprócz niewymuszonej, bezpretensjonalnej energii i luzu, wyróżniają się niezwykłą dbałością o melodie i niebanalnym podejściem do harmonii. Popkulturowa otwartość połączona z analitycznym zacięciem owocuje kolorową mozaiką motywów odnoszących się do najróżniejszych gatunków muzyki popularnej.

Zespół zagrał w ubiegłym roku na festiwalach Heineken Opener Festival i Męskim Graniu, zwyciężył również w konkursie organizowanym przez portal T-Mobile Music "Zrób Głośniej przed OFF Festival", którego stawką był występ na Scenie Leśnej T-Mobile podczas katowickiej imprezy. Przez jurorów eliminacji formacja została okrzyknięta "najlepszym polskim zespołem rockowym bez płyty".

Jak dotąd "Kraby" mają na koncie niezwykle entuzjastycznie przyjętą EPkę "Extend Your Life" (2010) i single "Lesson 01/ Margin of Order" (2011) i „Caps” (2012), które wielokrotnie pojawiały się w rocznych blogowych zestawieniach najlepszych polskich utworów.

Aktualnie grupa pracuje nad debiutanckim albumem.

25.05.2013 /SOBOTA/

19:30 - OLGA MATUSZEWSKA

OLGA MATUSZEWSKA wystąpi na Dniach Krasnegostawu 25 maja 2013 r. o godz. 19.30

Olga Matuszewska jest wokalistką oraz autorką muzyki i tekstów. Po ukończeniu renomowanej uczelni muzycznej Berklee College of Music w Bostonie przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie nagrała i wydała swój debiutancki album „Don’t Cry“. Podczas pobytu w Stanach występowała w popularnych klubach i salach koncertowych Bostonu, Chicago i Nowego Jorku takich jak Arlene’s Grocery, Cafe 939 czy Berklee Performance Center. Po powrocie do Polski komponuje nowe utwory i aktywnie udziela się na warszawskiej i ogólnopolskiej scenie. Olga w muzyce ceni szczerość, którą odnajduje u takich artystów jak Stevie Wonder, Marvin Gaye, Ed Sheeran, Frank Ocean, Erykah Badu czy Lauryn Hill.

21:00 - LemON

LemON wystąpi na Dniach Krasnegostawu 25 maja 2013 r. o godz. 21.00 na scenie w Zaułku.

LemON to muzyczne objawienie ostatniego roku. Zespół, któremu udała się najtrudniejsza sztuka – odniósł komercyjny sukces z niekomercyjną muzyką! Brawurowo wygrali 3. edycję Must Be The Music. Ich debiutancka płyta w ciągu kilku tygodni pokryła się złotem i spotkała się z uznaniem nie tylko fanów, ale i branży, o czym najlepiej świadczy nominacja do Fryderyka 2013 w kategorii Debiut Roku.

Zagrali dziesiątki koncertów. Wystąpili na najważniejszych festiwalach w kraju. Oba single z debiutanckiej płyty ,,Będę z Tobą” i ,,Napraw” zdobywały szczyty list przebojów.

Jaki jest ich przepis na sukces? LemON to magiczne kompozycje, poruszające teksty i charyzmatyczny wokal Igora Herbuta. W melodiach słychać łemkowskie korzenie wokalisty, liryczną, ukraińską wrażliwość skrzypka, drapieżna gitara dodaje każdej piosence rockowego brzmienia, a niezawodna sekcja rytmiczna dba o nieustający, niosący groove. ,,To zespół, który ma jakąś szlachetność w sobie i jednocześnie można puścić go w radiu. Jestem urzeczony tym bandem Wyobraziłem sobie taką sytuację, że jadę samochodem. Przełączam tak jedną stację, drugą stację, trzecią. I cały czas jest tylko ten numer’’ - mówił o LemONie Adam Sztaba.

Wokalista i lider zespołu, Igor Herbut, o swojej pierwszej płycie mówi tak: ,,To taki trochę elektrokardiogram moich emocji. To, co znajdziecie na tej płycie jest naszym pamiętnikiem z tej niezwykłej przygody, która trwała od castingu do Must Be The Music 27 listopada 2011 do premiery dokładnie rok później. Dużo się działo. Wszystko jest w piosenkach. Trochę radości, trochę zwątpienia, kilka historii, które gdzieś kiedyś usłyszałem, trochę irytacji i uporczywej walki z materią. Niektóre utwory powstawały w jedną noc. Inne przechodziły długą drogę - żeby w końcu się odnaleźć. Ale są... I czekają na to, by otworzyć Wasze serducha” .

Na płycie znajduje się 14 wyjątkowych i melodyjnych piosenek po polsku, łemkowsku, ukraińsku i angielsku. Większość z utworów to własne kompozycje Igora Herbuta, ale są wśród nich też dwa zaskakujące covery. Przebój Beatelsów ,,All You Need Is Love" którym LemON zrobił furorę na festiwalu w Sopocie oraz ,,Bez Boju" kultowego ukraińskiego zespołu Okean Elzy, który bardzo wpłynął na wrażliwość muzyczną grupy. Oczywiście na krążku nie zabrakło singla ,,Będę z Tobą" (w dwóch alternatywnych wersjach) oraz znanych z programu Must be The Music piosenek, za które pokochali ich fani i jurorzy: ,,Litaj Ptaszko", ,,Tepło" i ,,Dewiat" (którą Adam Sztaba okrzyknął jedną z najpiękniejszych kompozycji w historii programu).

Zespół LemON poruszył swoją niezwykłą muzyką nie tylko Adama Sztabę, ale i pozostałych jurorów programu. ,,Chcę, żeby taka muzyka obowiązywała w naszym pięknym kraju. Macie wszystko - wybitnego wokalistę, piękną muzykę. Facet śpiewa tak, że mi plomby wypadają” - nie kryła zachwytu Elżbieta Zapendowska.

LemON gwarantuje słuchaczom niezapomnianą kąpiel w najpiękniejszych dźwiękach i mnóstwo dobrych emocji. ,,Kochajcie, czujcie, bierzcie co chcecie” – mówi o swojej muzyce Igor Herbut.

26.05.2013 /NIEDZIELA/

17:30 - MALWINA KUSIOR

MALWINA KUSIOR wystąpi na Dniach Krasnegostawu 26 maja 2013 r. o godz. 17.30

Wcale nie chce oszukać swojego przeznaczenia, wręcz przeciwnie robi wszystko, aby się ono spełniło. Nie ucieka przed nim, ale walczy o nie! Malwina Kusior, wokalistka, autorka tekstów na płycie, która przyciąga już samą okładką. Niedawno wydała swój debiutancki krążek o nazwie "Przeznaczenie" i promuję go jeżdżąc po całej Polsce. Wokalistka została odkryta przez Romana Polańskiego, który obsadził ją w głównej roli w musicalu 'Taniec wampirów" w Teatrze Roma w Warszawie. To był jedynie początek jej zawodowego życia. Dzięki silnej osobowości, talentowi i wierze w to co robi, w czerwcu 2012 r. mogła pochwalić się już swoim nowym osiągnięciem, wydając swój solowy krążek, który utrzymany jest w stylistyce popowo - rockowej. Artystka w subtelny, a czasami bardzo konkretny sposób, przeprowadza nas przez swoje muzyczne drogi i pokazuje wachlarz kolorów, emocji, brzmień i stylów. Inspiracją Malwiny, podczas powstawania krążka były kobiety, których świat przypomina kalejdoskop. W tej bujności, różności i wiecznych zmianach, wokalistka znalazła sposób na pokazanie siebie w piosenkach. To zmysłowa, kobieca wędrówka przez zakamarki ludzkiego życia. Do tej pory przeznaczenie było tak odległe, dziś można je poznać, wystarczy wyciągnąć rękę.

20:00 - VOX /KONCERT "GLORIA VITAE"/ KOŚCIÓŁ PW. ŚW.

FRANCISZKA KSAWEREGO /

VOX wystąpi na Dniach Krasnegostawu 26 maja 2013 r. o godz. 20.00 podczas koncertu Gloria Vitae.

Bee Gees polskiej sceny muzycznej …..

Muzyka pop dla każdego …..

Bananowy song w Hawanie …..

Tak, to wszystko określenia naszego zespołu VOX. Jesteśmy męskim tercetem wokalnym, który swymi korzeniami sięga lat 70-tych ubiegłego stulecia. Kiedy patrzymy wstecz, zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele dobrego za nami, ale jednocześnie możemy śmiało patrzeć w przyszłość, z błyskiem w oku wkraczać w nowe projekty, cieszyć się życiem i naszą twórczością.

W końcu robimy to co lubimy, albo może lubimy to co robimy?

Muzyka od dawna jest nieodłączną towarzyszką naszego życia, związała się z nami „dobre i złe”. Jest niczym kochanka, żona, towarzyszka i przyjaciółka. Jest panią naszych serc i nigdy jej nie zdradzimy.

Spojrzenie w przeszłość

Jesień 1978 – powstał jeden z najbardziej znanych w Polsce kwartetów wokalnych, utworzony przez Witolda Paszta. W skład zespołu o nazwie VOX weszli: Andrzej Kozioł, Witold Paszt, Jerzy Słota i Ryszard Rynkowski. Nie wszyscy wiedzą, że Jerzy Słota i Witold Pasz to nie tylko koledzy z zespołu, ale prywatnie – kuzyni. Członkowie zespołu wcześniej występowali w amatorskich i półzawodowych zespołach, czego przykładem jest między innymi Victoria Singers, Rh – oraz Sektor A.

Wiosna 1979 – grupa VOX debiutuje podczas Międzynarodowej Wiosny Estradowej w Poznaniu. Zanim muzycy pojawili się na estradzie, przez kilka miesięcy przygotowywali się do swojego debiutu. Pracowali z wybitnymi specjalistami – choreografem, kostiumologiem, jak również z lektorem języka angielskiego i reżyserem. Chcieli jak najlepiej przygotować się do występów i dopracować do najmniejszych szczegółów swój debiutancki repertuar.  Zespół VOX rozpoczął od śpiewania trudnych warsztatowo, standardów jazzowych, a także pieśni gospel. Taki dobór muzyki spowodował, że cztery różne skądinąd głosy zgrały się ze sobą. Już wtedy krytycy okrzyknęli zespół VOX wspaniałym odkryciem muzycznym. Wokaliści chwaleni byli za profesjonalizm i specyficzny estradowy image.

Lato 1979 – występ na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i zdobycie przez grupę VOX III nagrody. Zespół VOX był świetnie zgrany, utalentowani młodzi ludzie zyskali ogromną popularność również dzięki uczestnictwu w radiowym plebiscycie Studia Gama.

Lato 1980 – wielki sukces zespołu VOX na Festiwalu Interwizji w Sopocie. Zespół zdobył I Nagrodę Dnia Płytowego oraz jakże ważną Nagrodę Publiczności. W tym samym roku grupa VOX wystąpiła na festiwalu Bratysławska Lira, gdzie zdobyła Grand Prix.

1981 rok - Wydana w tym czasie płyta „Monte Carlo” sprzedała się w rekordowym nakładzie wynoszącym ponad 400 tys. egzemplarzy. Był to prawdziwy ewenement w skali kraju, bowiem płyta miała anglojęzyczną wersję.

1982 rok – zdobycie II nagrody na festiwalu piosenki w Rostoku.

1987 rok – z zespołu odchodzi Ryszard Rynkowski, a na jego miejsce wchodzi Dariusz Tokarzewski.

1996 – z zespołu odchodzi Andrzej Kozioł. Po przetasowania w składzie grupy VOX, powstaje tercet złożony z: Witolda Paszta, Jerzego Słoty oraz Dariusza Tokarzewskiego.

W latach 70-tych i 80-tych XX wieku grupa VOX cieszyła się niebywałą wprost popularnością. Zdobyła wiele nagród na krajowych i światowych festiwalach. Zespół być absolutną nowością na polskim rynku muzycznym. W zasadzie znikąd na scenie pojawili się czterej młodzi chłopcy, zaśpiewali prawdziwe hity, tworząc przy tym niezapomniane, widowiskowe show. VOX koncertował w NRD, RFN, Holandii, Szwecji, na Kubie, w Czechosłowacji, ZSRR, i Bułgarii oraz w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii.

Nieco o muzyce…

Repertuar grupy VOX tworzą ballady, standardy jazzowe, pieśni typu gospel, a także utwory z gatunku pop i funky. Sztandarowym przebojem wypromowanym przez grupę VOX jest oczywiście „Bananowy Song”, który po dziś dzień jest na ustach tysięcy fanów. Jest to piosenka, która stała się w przebojem Opola w 1979 roku, a nawet dalekiej Hawany! To nie jedyne hity na koncie grupy VOX. Serca publiczności panowie z kwartetu podbili takimi przebojami jak:

•    "W oczach masz nieba dwa" (muz. R. Rynkowski, sł. T. Rayer),

•     "A gdyby tak" (muz. R. Rynkowski, sł. T. Rayer),

•    „Zabiorę cię Magdaleno" (muz. R. Rynkowski, M. Wojtaszewska),

•    "Szczęśliwej drogi już czas" (muz. R. Rynkowski, sł. M. Skolarski),

•    "A ty kochaj mnie" (muz. W. Paszt sł. M. Maliszewska).

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

    Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola