Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konkurs im. Anny Kamieńskiej po raz 19

Data publikacji: 2013-04-11, Data modyfikacji: 2013-04-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Dnia 16 kwietnia 2013 r. o godz. 16.30 w Sali Muzycznej Krasnostawskiego Domu Kultury  odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie XIX edycji Konkursu Poetyckiego im. Anny Kamieńskiej na zbiór poezji.

W tym roku poeci z województwa lubelskiego zgłosili do Konkursu 17 tomików wierszy, wydanych w roku 2012 w 10 wydawnictwach. O nagrodę im. Anny Kamieńskiej ubiegają się następujący autorzy: Stanisław Jachymek, Elżbieta Cichla-Czarniawska, Danuta Agnieszka Kurczewicz, Paweł Zacharewicz, Stanisław Leon Popek, Eda Ostrowska, Henryk Radej, Maria Tokarz, Sławomir Rudnicki, Elżbieta Lewandowska, Katarzyna Czubała - Vyborov, Edward Franciszek Cimek, Iwona Chudoba, Dorota Chołody, Monika Włodarczyk, Stanisława  Jeżyna, Stanisława Burda.

Laureata wybierze Jury w  składzie:

- Agata Ptak – doktorantka Katolickiego Uniwersytetu  Lubelskiego,

- Jan Henryk Cichosz  -  poeta, regionalista, laureat Konkursu Poetyckiego im. Anny Kamieńskiej,

- Paweł Laufer  - filozof, pisarz, publicysta.

Oprócz ogłoszenia werdyktu Jury i prezentacji  książki nagrodzonej, podczas tegorocznego finału odbędzie się spotkanie z redaktor Polskiego Radia Lublin Marią Brzezińską - autorką audycji literackich i twórcą słuchowisk radiowych. Zaprezentuje ona fragmenty trzech audycji  ,,Wspomnienia o Annie Kamieńskiej’’ z 2006 roku, ,,Powrót do źródeł” z 1981 roku, w której występuje Kamieńska oraz ,,Gabriel Drozd” z 2012 roku na podstawie dramatu poetki. W trakcie spotkania zostaną również zaprezentowane fragmenty „Notatnika 1965-1972” Kamieńskiej oraz historyczne zdjęcia. Konkurs im. Anny Kamieńskiej organizowany przez Krasnostawski Dom Kultury przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie jest największym tego typu wydarzeniem na Lubelszczyźnie.

Szczegóły Opublikowano: poniedziałek, 08, kwiecień 2013 09:58 Redaktor Naczelny Odsłony: 70

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola