Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Krasnystaw po raz kolejny w czołówce najlepszych samorządów w kraju

Data publikacji: 2012-07-18, Data modyfikacji: 2012-08-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Krasnystaw po raz kolejny w czołówce najlepszych samorządów w kraju

W dniu wczorajszym dziennik „Rzeczpospolita" opublikował swój coroczny ranking samorządów. Po raz kolejny Krasnystaw uzyskał w rankingu wysoką lokatę udowadniając, że jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w kraju. Nasze miasto ponownie znalazło się w czołówce miast najskuteczniej pozyskujących fundusze z Unii Europejskiej.

Krasnystaw nie należy do najbogatszych miast w Polsce, jednakże pomimo tego jest na 28 miejscu wśród miejscowości najlepiej pozyskujących środki unijne. Świadczy to o umiejętnym gospodarowaniu miejskim budżetem, który pomimo swojej przeciętnej wielkości w skali kraju, dzięki sprawnemu zarządzaniu umożliwia bardzo efektywne pozyskiwanie środków zewnętrznych. Tym samym, dzięki nowym inwestycjom zwiększa się majątek własny miasta. Łączna wartość umów o dofinansowanie zawartych przez miasto w 2011 roku w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyniosła 1089,86 zł.

„Wysokie miejsce w rankingu samorządów dziennika „Rzeczpospolita" to kolejne potwierdzenie tego, że Krasnystaw jest na dobrej drodze do stawania się miastem coraz lepszym, piękniejszym oraz bardziej przyjaznym mieszkańcom, gościom i inwestorom. Bardzo się cieszę, ze w naszym mieście udaje się zrobić należny pożytek z szansy jaką dają fundusze europejskie." - mówi Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec.

Przygotowując ranking „Europejski Samorząd" dziennik „Rzeczpospolita" wykorzystał dane z Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Zestawienie powstało na podstawie danych o dochodach budżetowych pochodzących z funduszy unijnych oraz wielkości przyznanego jednostkom samorządu terytorialnego wsparcia unijnego z krajowych programów operacyjnych („Infrastruktura i środowisko", „Kapitał ludzki", „Innowacyjna gospodarka", „Rozwój Polski wschodniej" i „Pomoc techniczna) i regionalnych programów operacyjnych. W rankingu brane były pod uwagę wyłącznie dane za rok 2011. W przypadku umów o dofinansowanie podpisanych w 2011 roku ranking uwzględnia także dotacje pozyskane przez spółki komunalne, w których samorząd ma co najmniej 51% udziałów.

 

krasnystaw.um.gov.pl, Źródło artykułu: krasnystaw.um.gov.pl, Autor zdjęć: krasnystaw.um.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola