Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Praca na nieodpowiednim stanowisku może ci zniszczyć kręgosłup

Data publikacji: 2017-09-11, Data modyfikacji: 2017-09-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Praca na nieodpowiednim stanowisku może ci zniszczyć kręgosłup

Masz pracę za biurkiem? A czy twoje stanowisko jest właściwie przystosowane? Jeśli nie, możesz odczuwać dyskomfort, co wpłynie niekorzystnie na jakość pracy. Jednak przede wszystkim istnieje ryzyko, że będzie to szkodliwe dla twojego zdrowia, zwłaszcza kręgosłupa, ale także kończyn, układu krążenia czy wzroku. Co zatem zrobić, aby miejsce pracy było odpowiednie?

Jedną z najistotniejszych rzeczy jest właściwy dobór krzesła biurowego i jego należyte ustawienie. „Warto wybierać fotele biurowe wysokiej klasy, te, które mają poduszkę pod lędźwie i regulowany zagłówek. Podnosi to komfort użytkowania mebla. Fotel biurowy powinien mieć też regulację wysokości” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire PL Ewa Struzik-Glonek, ekspert salonów Agata. Przydatne będą również dodatkowe funkcje i udogodnienia, takie jak regulowane podłokietniki, ruchome oparcie czy możliwość zamocowania półki na laptop.

Pamiętajmy, że źle dopasowany i wyregulowany fotel może powodować, że zaczniemy odczuwać bóle w kręgosłupie, szczególnie w dolnej części pleców. Ryzyko to zwiększy się jeszcze bardziej, jeżeli będziemy przybierać nieprawidłową pozycję siedzącą i nadmiernie obciążać nasz układ mięśniowo-szkieletowy. Dlatego też zwróćmy uwagę, aby krzesło biurowe było dobrane do naszego wzrostu i ustawione na odpowiednią wysokość. Kiedy siedzimy, nasze stopy powinny swobodnie opadać na podłogę.

A co, jeśli wykonujemy pracę w domu? Na pewno mamy lepiej. Po pierwsze możemy przyjmować wygodniejsze pozycje, na które w biurze zwykle nie jesteśmy sobie w stanie pozwolić. Po drugie nie trzeba cały czas pracować w tym samym miejscu. Oczywiście miejmy na uwadze, żeby nie robić tego gdziekolwiek – przy jakimkolwiek blacie czy na byle krześle. Właściwie nie musi być to zresztą krzesło. Na rynku są dostępne specjalne piłki do siedzenia, które mogą służyć jako zamiennik.

infowire.pl, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola