Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wizyta gości ze Szwecji w Krasnymstawie

Data publikacji: 2014-01-15, Data modyfikacji: 2014-01-15
A A AWydrukDrukuj  
 

W godzinach popołudniowych 13 stycznia do Krasnegostawu przyjechała czteroosobowa delegacja z miasta Alvesta w Szwecji, które jest miastem partnerskim Krasnegostawu. Przedstawiciele samorządu miasta Alvesta przyjechali do Krasnegostawu w celu wymiany doświadczeń oraz ustalenia kierunków dalszej współpracy, zwłaszcza w sferze kultury.

Goście ze Szwecji w dniu 14 stycznia odwiedzili między innymi krasnostawskie Muzemu Regionalne oraz miejskie jednostki kulturalne, edukacyjne i sportowe. Szwedzka delegacja gościła także na placu budowy jednej z prowadzonych aktualnie w mieście inwestycji, jaką jest rewitalizacja starościńskiego zespołu dworsko-folwarcznego. Podczas prezentacji w Krasnostawskim Domu Kultury szwedzcy goście zapoznali się z szeregiem działań i inwestycji współfinansowanych ze środków zewnętrznych, które przeprowadzone zostały w ostatnich latach w Krasnymstawie, jak również będą realizowane w przyszłości.

- Mamy przyjemność gościć czteroosobową delegację ze Szwecji, w skład której weszli Burmistrz Alvesty Mats Johnson, dwóch miejskich radnych oraz osoba odpowiedzialna za kulturę. Głównym, aczkolwiek nie jedynym tematem prowadzanych rozmów jest wystawa, która po tym jak zostanie pokazana w Szwecji będzie podróżować po miastach partnerskich Alvesty. Krasnystaw ma w dziedzinie współpracy zagranicznej już nie małe doświadczenie. Doskonałym przykładem może być tu chociażby zbudowanie w naszym mieście Ogólnodostępnych Stref Rekreacji Dziecięcej, które było możliwe dzięki dobrej współpracy z naszym innym partnerem ze Skandynawii, jakim jest norweskie miasto Gjovik. W Alveście delegacja z Krasnegostawu była już dwukrotnie. Bardzo możliwe, że dzięki takim roboczym wizytom w przyszłości zrealizujemy wspólne projekty także z naszymi przyjaciółmi ze Szwecji. – mówi Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec

Alvesta leży w południowej części Szwecji, w regionie Smĺland. Miasto jest jednym z największych węzłów kolejowych w południowej Szwecji. Ma idealne położenie, gdyż znajduje się jedynie 10 km od lotniska międzynarodowego w Växjö. Jednocześnie jest to miejsce bardzo atrakcyjne przyrodniczo, położone pomiędzy wzgórzami Hanaslöv w okolicach jezior.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola