Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wystawa prac STK PALETA w Miejskiej Bibliotece Powiatowej

Data publikacji: 2013-04-23, Data modyfikacji: 2013-04-23
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 18 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie miał miejsce wernisaż wystawy pt. „Barwy Palety” prezentującej  malarstwo członków Stowarzyszenia Twórców Kultury PALETA. STK PALETA działa od 2005 r., a powstało z inicjatywy istniejącej dużo wcześniej Grupy Plastycznej PALETA.

Ekspozycja otwarta w MBP składa się z prac artystów, w większości amatorów  Grupy Plastycznej PALETA z ubiegłego roku. Tak jak szerokie są inspiracje poszczególnych twórców, tak i prezentowanego przez nich dorobku nie da się zaszeregować do jednej kategorii. Dlatego też na wystawie możemy oglądać martwą naturę, pejzaże jak również obrazy wspomagane grafiką komputerową. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż autorzy poszczególnych prac oprócz B. Żuk, T. Stasiak i J. Ślusarczyk nie posiadają przygotowania zawodowego do uprawiania tej dyscypliny sztuki. Natomiast niewątpliwie wszystkich  łączy wielka pasja i zamiłowanie do tworzenia i wyrażania siebie poprzez malarstwo.

Obecnie w skład Grupy wchodzą: Małgorzata Antoniak, Alicja Cimek, Anna Dudkiewicz, Danuta Grzesiak, Andrzej Kostrzanowski,  Lucyna Masłowska, Barbara Mazurek, Janina Młynek,  Krystyna Mojska,  Andrzej Orzechowski, Lidia Pasierbska, Justyna Ślusarczyk, Dobromiła Tchórzewska, Anna Tkaczyk, Sławomir Tkaczyk, Teresa Stasiak i Grażyna Szabla. Opiekunem i instruktorem Grupy jest Bronisława Żuk.

Ekspozycję można oglądać w godzinach pracy Biblioteki do 10 maja br.

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola