Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XVIII Lubelski Festiwal Piłki Siatkowej i Minisiatkówki

Data publikacji: 2012-07-06, Data modyfikacji: 2012-08-28
A A AWydrukDrukuj  
 
XVIII Lubelski Festiwal Piłki Siatkowej i Minisiatkówki

W dniach 22 - 24. czerwca 2012r zawodniczki SPS Krasnystaw wzięły udział w XVIII LUBELSKIM FESTIWALU PIŁKI SIATKOWEJ I MINISIATKÓWKI, który został rozegrany na Stadionie Startu w Lublinie. Zawodnicy walczyli w trzech kategoriach wiekowych (Krasnale 2000 i młodsi, Skrzaty 1999 oraz Młodzik - rocznik 1997-98) z podziałem na chłopców i dziewczęta. Gra odbywała się w 8 czterozespołowych grupach w systemie „każdy z każdym". Podopieczne SPS Krasnystaw startowały w dwóch kategoriach Krasnale (1 zespół) i Skrzaty (3 zespoły).

„Turniej był podsumowaniem całego sezonu. Nie tylko wyniki, ale również poziom jaki zaprezentowały dziewczęta jest dla nas satysfakcjonujący. Doskonale pokazuje jak dużą pracę włożyliśmy w przygotowania. Rozegraliśmy dobre mecze z najlepszymi drużynami nie tylko z województwa lubelskiego, ale także z poza granic Lubelszczyzny."

Najwyższą lokatę jaką udało się osiągnąć zawodniczkom SPS Krasnystaw jest VI miejsce w kategorii Krasnale, zdobyte przez zespół w składzie: Gabriela Czarniecka, Julia Malczewska, Kamila Suchorab, Adrianna Ścibor. Wynik może się niektórym wydawać mało atrakcyjny, ale dla klubu to ogromny sukces. „Drużyna zrobiła ogromne postępy, walczyła na równym poziomie z zespołami, które trenują więcej niż my. Zabrakło trochę ogrania, ale cele jakie zostały postawione przed turniejem zostały osiągnięte".

W kategorii Skrzaty nasze drużyny uplasowały się odpowiednio na IX (Zespół I - Patrycja Kwitek, Justyna Mrowiec, Aleksandra Zielińska), XIII (Zespół III - Julia Kisielewicz, Kinga Tubielewicz, Wiktoria Żydziak) oraz XIX miejscu (Zespół II - Wioletta Kamińska, Dominika Kassa, Patrycja Żydek). Kategoria Skrzaty była trudniejsza głównie ze względu na bardzo duże doświadczenie naszych przeciwniczek. Dziewczęta z którymi się zmierzył się SPS Krasnystaw trenują od trzech, czterech lat, podczas gdy nasz rodzimy klub istnieje 1,5 roku. Zespół I rozpoczął turniej meczem z aktualnymi Mistrzyniami Polski w minisiatkówce UKS „Remis" Świdnik. Mistrzynie pewnie wygrały, a potwierdzeniem ich rewelacyjnej formy było zajęcie miejsc I, II oraz VII.

Dziewczęta z SPS Krasnystaw bardzo dobrze sobie poradziły. Pracowały solidnie i rozegrały na prawdę dobry turniej. Gdyby nie początkowa trema z pewnością powalczyłyby o wyższe miejsca. Cieszą nas te wyniki tym bardziej, że Krasnystaw dopiero „raczkuje" jeśli chodzi o tego typu turnieje. Podkreślił to także prezes WZPS, pan Krzysztof Iwańczuk podczas wręczania nagród. Turniej został zorganizowany już po raz ósmy. Jego piknikowy charakter jest doskonała okazją do integracji zawodników, trenerów oraz rodziców. Zwłaszcza w przerwach między meczami, kiedy można przekąsić coś z grilla i porozmawiać nie tylko o siatkówce.W tym sezonie SPS Krasnystaw zakończył treningi. Na początku sierpnia klub wyjeżdża na dwutygodniowy obóz sportowy do Świnoujścia. .Najświeższe informacje na temat klubu można znaleźć na stronie internetowej www.spskrasnystaw.pl. W zakładce galeria są dostępne zdjęcia z turniejów i eventów.

Dziewczęta

Krasnale - rocznik 2000 i młodsze

1. MUKS 13 Radom (Górecka Zuzanna, Zaborowska Paulina, Kurek Maria, Parzydło Zofia, trener Kubik Krzysztof)

2. UKS Remis Świdnik I (Wójcik Zuzanna, Rola Michalina, Dębiec Kinga, trener Dejko Grzegorz)

3. UKS Sobieski 46 Lublin I (Wojciechowska Martyna, Chadała Julia, Nowakowska Magdalena, trener Goljanek Dariusz)

4. UKS ZSO Urzędów I (Serwa Katarzyna, Surdacka Aleksandra, Jastrzębska Natalia, Wojtaszak Katarzyna, trener Zdenicki Andrzej)

5. UKS Remis Świdnik II

6. SPS Krasnystaw

7. UKS ZSO Urzędów II

8. UKS Atomic Zamość

9. UKS Sobieski Lublin II

10. UKS Start Tomaszów Lubelski I

11. MKS Kraśnik I

12. SL Salos Lublin II

13. UKS Start Tomaszów Lubelski II

14. UKS Tempo Chełm

15. SP 6 Kraśnik IV

16. SP 6 Kraśnik I

17. SL Salos Lublin I

18. UKS Remis Świdnik VI

19. UKS Remis Świdnik III

20. UKS Remis Świdnik V

21. SP 6 Kraśnik III

22. MKS Kraśnik II

23. Skałka Annopol II

24. UKS Remis Świdnik IV

25. SP 6 Kraśnik II

26. Skałka Annopol III

27. Skałka Annopol I

28. UKS Start Tomaszów Lubelski III

Skrzaty - rocznik 1999 i młodsze

1. UKS Remis Świdnik I (Zalewska Michalina, Krzysiak Michalina, Borzęcka Weronika,Konowałek Dominika, trener Łapa Renata)

2. UKS Remis Świdnik II (Gamała Weronika, Oleszek Patrycja, Pinkos Julia, trener Łapa Renata)

3. UKS Olimp Opole Lubelskie I (Cyrkler Aleksandra, Bartoś Katarzyna, Woś Natalia, trener Bera Iwona)

4. TPS Lublin (Wyroślak Natalia, Radziejewska Julia, Sławek Anna, Lipska Dominika, MartynaMaryla, trener Rutkowski Jacek)

5. UKS Sobieski 46 Lublin I

6. UKS Start Tomaszów Lubelski

7. UKS Remis Świdnik III

8. SP Gończyce II

9. SPS Krasnystaw I

10. UKS Atomic Zamość I

11. SP Gończyce I

12. UKS Olimp Opole Lubelskie II

13. SPS Krasnystaw III

14. UKS Atomic Zamość II

15. UKS ZSO Urzędów I

16. UKS ZSO Urzędów II

17. UKS Olimp Opole Lubelskie III

18. UKS Sobieski Lublin II

19. SPS Krasnystaw II

krasnystaw.um.gov.pl, Źródło artykułu: krasnystaw.um.gov.pl, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola