Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Znamy tegorocznych laureatów „Złotych Karpi”

Data publikacji: 2013-04-30, Data modyfikacji: 2013-04-30
A A AWydrukDrukuj  
 

Honorowe wyróżnienia w uznaniu szczególnych zasług na rzecz rozwoju Miasta Krasnystaw pod nazwą „Złote karpie” w roku 2013 przyznane będą dwóm krasnostawskim przedsiębiorcom.

Pierwszym jest Pan Janusz Mazurek, właściciel firmy MAZUREK-METAL, która na dzień dzisiejszy zatrudnia 50 pracowników. Drugim tegorocznym laureatem jest Pan Marek Wereszczyński, właściciel firmy WEMAX, która zatrudnia 74 osoby. Obywaj laureaci to zasłużeni mieszkańcy Krasnegostawu, którzy oprócz tworzenia miejsc pracy poprzez swoją działalność przyczyniają się do rozwoju i promocji Krasnegostawu.

Pan Janusz Mazurek wspiera inicjatywy kulturalne w mieście i okolicach. Swoją pomoc oferował między innymi podczas Przeglądu Kolęd Domu Pomocy Społecznej na ul. Kwiatowej, konkursów plastycznych organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury, czy też w czasie organizacji uroczystości „Katyń… ocalić od zapomnienia”. Dofinansowywał także wystawy Grupy Plastycznej „Paleta”. Pan Janusz Mazurek także nieodpłatnie doposaża ważne z perspektywy funkcjonowania społeczności lokalnej ośrodki i instytucje, takie jak Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kraśniczynie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Tarnogórze oraz Kościół pw. Św. Trójcy w Krasnymstawie.

Drugi laureat honorowego wyróżnienia pod nazwą „Złotek Karpie”, Pan Marek Wereszczyński jest zdobywcą prestiżowych nagród, między innymi Lauru Powiatu Krasnostawskiego oraz nagrody Lubelski Exporter przyznanej przez kapitułę konkursu „Lubelski Orzeł Biznesu 2011”. Jest także działaczem społecznym – wspiera finansowo zarówno osoby prywatne jak i organizacje. Aktywnie wspiera rozwój i promocję Miasta Krasnystaw jak i całego regionu poprzez intensywna wymianę handlową oraz zapraszanie zagranicznych zleceniodawców w celu zachęcenia do inwestycji w naszym regionie.

Laureaci „Złotych Karpi” wyłaniani są spośród zgłoszonych kandydatur w drodze głosowania przez specjalnie do tego celu powołaną kapitułę. W celu zgłoszenia kandydatury przez mieszkańców miasta, dany kandydat musi być poparty przez co najmniej 20 osób zamieszkałych na terenie Krasnegostawu. Kapituła jednogłośnie poparła obie kandydatury. Wręczenie Honorowego Wyróżnienia Miasta Krasnystaw pod nazwą „Złote Karpie” odbędzie się podczas Dni Krasnegostawu, w niedzielę 26 maja 2013 r. w Krasnostawskim Domu Kultury.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola